Články 2010|Articles 2010

Zoznam všetkých článkov a príspevkov z medií za rok 2010

Čo priniesol rok 2010

Trnavské noviny 11.1.2010
Autor: MAREK ONDREJKA
Strana: 6,7 (Článok je krátený  – použitá len časť v ktorej sa spomína Aquapolis. V prípade záujmu je možné dodať článok v plnej verzii)

OKTÓBER

– Všetci neplatiči z vyhorenej bytovky na Coburgovej ulici v Trnave si museli nájsť náhradné ubytovanie. Rozhodol o tom mestský krízový štáb.

– Finančná kríza sezónu v Divadle Jána Palárika v Trnave neovplyvnila. Práve naopak. Predstavenia pritiahli do hľadiska oveľa väčší počet divákov.

– Už štyri roky je Trnava bez protialkoholickej záchytnej izby. Mesto ju zriadiť nemôže pre chýbajúce kompetencie, kraju to zas neprikazuje zákon.

– V budove nového biznis centra Aquapolis v Trnave okrem podnikateľov a firiem budú sídliť aj lekári. Počítajú tu totiž so zriadením polikliniky.

– Rozpočty jednotlivých odborov na Mestskom úrade v Trnave dohnala ekonomická kríza na hranicu prežitia. Radnica neprijímala nových zamestnanov a pracovné miesta tých, ktorí odišli do dôchodku, nenahradila.

Business Centrum Trnava: Aquapolis

-priestory pre Vaše podnikanie v najvyššom štandarde

Reality.sk

21.01.2010

AQUAPOLIS JE JEDINEČNÝ PROJEKT PRVÉHO BIZNIS CENTRA V METROPOLE TRNAVSKÉHO KRAJA, KTORÝ POSKYTUJE PRIESTORY PRE VAŠE PODNIKANIE V NAJVYŠŠOM ŠTANDARDE – BIZNIS KATEGÓRII A.

Priestor v meste je vzácny a nezameniteľný

Prestížna lokalita môže mať kľúčový význam pre rozvoj vašich obchodných kontaktov. S postupným rozvojom a rastom Trnavy sa aj príležitosti na novú výstavbu posúvajú čoraz ďalej od centra. Ak sa rozhodnete pre Aquapolis, budete profitovať z výhodnej polohy, dopravného napojenia, blízkosti centra i obchodných služieb. Moderná budova poskytne nielen reprezentatívne sídlo vašej spoločnosti, ale prinesie aj nižšie prevádzkové náklady.

Výhodná poloha

Business Centrum Trnava – Aquapolis vyrástlo na Veternej ulici pri starej vodárenskej veži.
V bezprostrednej blízkosti sa nachádzajú obchodné strediská NAY, TESCO, Kaufland a Arcadia a do tejto navštevovanej oblasti denne prichádzajú tisícky ľudí za prácou i nákupmi.

Dopravný prístup

Z historického centra Trnavy postačí pár minút jazdy autom, rovnako rýchlo sa dostanete k závodu PSA Peugeot. Priame napojenie na diaľničný obchvat a diaľnicu D1 urýchli a zjednoduší cestovanie za prácou či zákazníkmi.
Zamestnancom i návštevníkom firiem poslúži 290 parkovacích miest a Business Centrum je dobre prístupné aj mestskou hromadnou dopravou.

Priestor pre Váš business

Aquapolis ponúka 12.200 sqm kancelárskych a 1.800 sqm obchodných priestorov s vysokou flexibilitou prispôsobenia práve Vašim požiadavkám.

Podporné služby v objekte:

# Reštaurácia ala cart ako aj samoobslužná ponúkajúca denné menu
# Kaviareň
# Pobočky bánk
# Kancelárske potreby a darčekové predmety
# Notár
# Komerčné právnické kancelárie
# Fitness a solárium
# Lekáreň
# Bankomaty

Business Centrum Aquapolis Trnava

Aktualne.sk 09.03.2010

Developer projektu, spoločnosť Tatra Residence, počíta s tým, že finálne práce v business centre budú ukončené podľa plánu, čiže v priebehu marca tohto roku a tak sa prví nájomcovia do svojich nových kancelárií, či prevádzok, budú môcť nasťahovať už v máji.

Otvorenie business centra tak rozšíri atraktívnu ponuku obchodov a služieb v dynamicky sa rozvíjajúcej lokalite mesta v blízkosti vodárenskej veže. V okolí budovy sa nachádzajú prevádzky veľkých obchodných reťazcov, ako aj nákupno spoločenské centrum. Aquapolis má zároveň strategicky výhodnú polohu, keďže ide o jednu z najlepšie dostupných lokalít v rámci mesta s priamym napojením na diaľnicu D1.

V budove je k dispozícii viac ako 9 000 m2 kancelárskych priestorov a 1500 m2 priestorov pre obchodné prevádzky a služby. Jednotlivé kancelárie budú plne prispôsobené požiadavkám klientov ako vo veľkosti, tak aj vybavením. Samozrejmosťou je separátne riadená klimatizácia a vykurovanie, ako aj technická podpora riadená cez ústredňu a služby internetového providera.

Investor pripravil pre budúcich nájomcov finančný príspevok, ktorým sa rozhodol prispieť na dohotovenie holopriestorov každému jednému nájomníkovi vo výške 250 eur za m2.

V závislosti od dĺžky nájmu a veľkosti priestorov, o ktoré majú potenciálni nájomníci záujem im môžu získať aj výhodu v podobe nájomných prázdnin, ktoré sa pohybujú od dvoch do šiestich mesiacov. Ďalším bonusom je sťahovanie zadarmo, Aquapolis tak svojim novým nájomníkom ušetrí starosti so sťahovaním.

Samostatná časť budovy bude patriť novej poliklinike 3500 m2, kde sú k dispozícii aj priestory na prenájom ambulancií pre lekárov.

Priestory komplexu poskytnú, okrem iného, 24-hodinový servis, ktorý zahŕňa profesionálnu strážnu službu, kontrolovaný prístup do budovy až po elektronicky kontrolovaný protipožiarny systém. V prízemných častiach budú situované reštaurácie, kaviarne ako aj obchodná galéria, banka, lekáreň, notár, či fitness centrum.

Pod celým komplexom sa nachádzajú dvojpodlažné garáže, ktoré poskytnú parkovanie pre 290 áut. Ďalších 26 parkovacích miest bude na parkovisku pred komplexom.

13. marca 2010 sa v priestoroch business centra Aquapolis uskutoční deň otvorených dverí, kde si modelové kancelárske priestory ako aj objekt bizniscentra či polikliniky môžu prísť pozrieť nielen záujemcovia, ale aj verejnosť.

Business Centrum Aquapolis

Trend 11.03.2010
Autor: Redakcia
Strana: 21

Lokalita Trnava
Ulica Veterná

PLOŠNÉ ČLENENIE OBJEKTU
Celková podlahová plocha (m2) 16200
Celková prenajimateľná plocha (m2) 14450
Plocha kancelárskych priestorov (m2) 9450
Minimálna prenajimateľná kancelárska plocha (m2) 15
Plocha obchodných priestorov (m2) 1500
Minimálna prenajimateľná obchodná plocha (m2) 30
Celková plocha špeciálnych priestorov – poliklinika (m2) 3 500
Počet nadzemných podlaží 7 NP blok A, po 5 NP bloky B a C
Počet parkovacích miest 278
Celková výška objektu (m) 27
PLOCHY KOMERČNÝCH PRIESTOROV NA PRENÁJOM
m2 Cena bez DPH ( /m2/mesiac) Voľné plochy k 18.2.2010 (m2)
Kancelárske priestory 9450 individuálne n
Obchodné priestory 1500 individuálne n
Špeciálne priestory polikliniky 3500 individuálne n
TERMÍNY
Termín začatia výstavby jún 2008
Termín dokončenia výstavby marec 2010
Predpokladaný termín kolaudácie apríl 2010
Voľné priestory k 18.2.2010 (m2) n
– Charakteristika: Budova je koncipovaná ako tri vzájomne prepojené architektonické celky, označené ako A, B, C. Blok A má 7 NP a zostávajúce dva B a C päť nadzemných podlaží. V objekte je šesť výťahov, každý pre 8 osôb. Pod celým komplexom sa nachádzajú dvojpodlažné garáže s kapacitou 278 áut.

– Služby: Banky, reštaurácie, kaviarne, obchody, lekáreň, fitnescentrum, notár, poliklinika.

– Dopravná dostupnosť: Neďaleko centra mesta a zároveň priame napojenie na diaľnicu D1.

KONTAKTY
Investor PRODEAL,a.s.,Černyševského 50 ,851 01 Bratislava
Developer Tatra Residence s.r.o., Hodžovo nám. 3, Bratislava
Telefónne čísla +421 2 5919 3118
Internetová linka www.aquapolis.sk
KONTAKTY
Zastupujúca realitná kancelária 1 ST REAL. s.r.o. Hlavná 25, Trnava
Telefónne čísla +421911340059
E-mail zakova@aquapolis.sk
Zastupujúca realitná kancelária 2 Ing. Miroslav Pavlik
Telefónne čísla +4210911840059
E-mail pavlik@aquapolis.sk

n – neuvedený údaj

www.aquapolis.sk

BUSINESS CENTRUM TRNAVA AQUAPOLIS

Hospodárske noviny 15.03.2010
Autor: redakcia
Strana: 9

Business Centrum Aquapolis Trnava, prvý administratívno-obchodný projekt v Trnavskom kraji, vstupuje do svojej záverečnej fázy.

Developer projektu, spoločnosť Tatra Residence, počíta s tým, že finálne práce v business centre budú ukončené podľa plánu, čiže v priebehu marca tohto roku, a tak sa prví nájomcovia do svojich nových kancelárií či prevádzok budú môcť nasťahovať už v máji.
Otvorenie business centra tak rozšíri atraktívnu ponuku obchodov a služieb v dynamicky sa rozvíjajúcej lokalite mesta v blízkosti vodárenskej veže. V okolí budovy sa nachádzajú prevádzky veľkých obchodných reťazcov, ako aj nákupno-spoločenské centrum. Aquapolis má zároveň strategicky výhodnú polohu, keďže ide o jednu z najlepšie dostupných lokalít v rámci mesta s priamym napojením na diaľnicu Dl.
V budove je k dispozícii viac ako 9 000 m2 kancelárskych priestorov a 1 500 m2 priestorov pre obchodné prevádzky a služby.
Jednotlivé kancelárie budú plne prispôsobené požiadavkám klientov tak veľkosťou, ako aj vybavením. Samozrejmosťou je separátne riadená klimatizácia a vykurovanie, ako aj technická podpora riadená cez ústredňu a služby internetového providera.
Investor pripravil pre budúcich nájomcov finančný príspevok, ktorým sa rozhodol prispieť na dohotovenie holopriestorov každému jednému nájomníkovi vo výške 250 eur za m2. V závislosti od dĺžky nájmu a veľkosti priestorov, o ktoré majú potenciálni nájomníci záujem im môžu získať aj výhodu v podobe nájomných prázdnin, ktoré sa pohybujú od dvoch do šiestich mesiacov.
Ďalším bonusom je sťahovanie zadarmo, Aquapolis tak svojim novým nájomníkom ušetrí starosti so sťahovaním.
Samostatná časť budovy bude patriť novej poliklinike – 3 500 m2, kde sú k dispozícii aj priestory na prenájom ambulancií pre lekárov.
Priestory komplexu poskytnú, okrem iného, 24-hodinový servis, ktorý zahŕňa profesionálnu strážnu službu, kontrolovaný prístup do budovy až po elektronicky kontrolovaný protipožiarny systém. V prízemných častiach budú situované reštaurácie, kaviarne, ako aj obchodná galéria, banka, lekáreň, notár či fitnescentrum.
Pod celým komplexom sa nachádzajú dvojpodlažné garáže, ktoré poskytnú parkovanie pre 290 áut. Ďalších 26 parkovacích miest bude na parkovisku pred komplexom.

Záujemcovia o prenájom kancelárií majú v týchto dňoch možnosť navštíviť modelové kancelárie priamo v objekte business centra Aquapolis. Budú im tu predstavené možnosti, ako si môžu prakticky a účelne zariadiť svoje kancelárske priestory, ako aj mnohé výhody, ktoré im komplex poskytuje.

Investorom a vlastníkom projektu je spoločnosť: PRODEAL, a.s., Továrenská 10,811 09 Bratislava
Developerom je: Tatra Residence, s.r.o., Hodžovo námestie 3,811 06 Bratislava
Kontakt na maklérov: 0911 84 00 59,0911 34 00 59

Nové trnavské biznis centrum

18.03.2010

AQUAPOLIS
TRNAVA – Nové trnavské biznis centrum stojí v atraktívnej, dynamicky sa rozvíjajúcej zóne Trnavy. Oceníte bezprostrednú blízkosť nákupných možností, len cca 2 km vzdialené centrum mesta, rýchly prístup na diaľničný obchvat, ktorý priamo nadväzuje na diaľnicu D1. Navyše, lokalita je dostupná mestskou hromadnou dopravou. Vsadením modernej, reprezentatívnej budovy do priestoru medzi prevádzky najväčších obchodných reťazcov sa stane jedinečným aministratívno – obchodným centrom a budova je absolútne neprehliadnuteľnou s excelentnou viditeľnosťou a vynikajúcou dostupnosťou v rámci mesta.

Voľná výmera na prenájom:
Budova je realizovaná ako tri prepojené celky A, B, C, s rôznym počtom nadzemných podlaží
(časť A má 7 NP, časť B a C po 5 NP).
– až 12.200 m2 kancelárskych priestorov
– a ďalších 1.800 m2 pre obchodné prevádzky a služby na prízemí.

Každý z blokov A a C má vlastnú výťahovú lobby (2 výťahy, každý pre 8 osôb).

Štandard a vybavenie:
Najvyšší štandard – BIZNIS KATEGÓRIA – A –
Pohodlie a bezpečnosť Vám zaistí separátne riadená klimatizácia aj vykurovanie.
Technickú podporu zabezpečuje telefónna ústredňa a služby providera internetového pripojenia (triple – play).
24 – hodinový, kontrolovaný prístup do objektu, budova je nonstop pod dohľadom profesionálnej
strážnej služby a kamerového systému, ktorý pokrýva všetky priestory.

Elektronicky riadený protipožiarny systém s detekciou miesta požiaru.

Možnosť vytvoriť si vnútorné priestory podľa Vašich požiadaviek a nechať si zariadiť kancelárie na kľúč.
K dispozícii:
od Apríl 2010

Doba nájmu:
Min. doba nájmu 5 rokov, resp. dohodou 3+2 /t.j. možný break po 3 rokoch/

Cena za kancelárske priestory:
od 9 EURO/m2/mesiac

Cena za obchodné priestory:
od 20 EURO/m2/mesiac

PN /prev. náklady a energie/:
3 EURO/m2/mesiac + spotreba el. a vody na základe samostatných meračov

Áno pre polikliniku v Aquapolise

Trnavské noviny 28.6.2010
Strana: 3
Zaradenie: Spravodajstvo Inzercia

Text:
Súkromná spoločnosť tieto dni podpísala zmluvu na poskytovanie zdravotnej spoločnosti v Business centre Aquapolis. Poliklinika by mala začať naplno fungovať v januári, niektoré ordinácie začnú prijímať pacientov už na jeseň.

TRNAVA. Po dlhotrvajúcich rokovaniach sa developerskej spoločnosti Tatra Residence podarilo získať do novootvorených priestorov v Business centre Aquapolis spoločnosť, ktorá bude hlavným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti.
Nejde o spoločnosť ProCare, ako bolo pôvodne avizované, ale Medicínske centrum Reimanus, a.s.
„Podpísali sme s nimi zmluvu na prenájom plochy o rozlohe 1507 metrov štvorcových,” informoval Pavol Brúnai, projektový manažér developerskej spoločnosti Tatra Residence. Bližšie informácie o poskytovanej starostlivosti zatiaľ nie sú známe, isté však je, že tu okrem iného otvoria aj očnú, ortopedickú a ambulanciu prvého kontaktu. Zabezpečovať budú tiež pracovnú zdravotnú službu.
„Okrem tejto spoločnosti rokujeme aj s individuálnymi klientami – lekármi a poskytovateľmi doplnkovej zdravotnej starostlivosti, ako aj s prevádzkovateľmi rehabilitačných služieb a dialýzy,” uvádza v maile Brúnai.
„Klient zvažuje tiež umiestnenie denného stacionáru pre poskytovanie služieb v oblasti starostlivosti o seniorov v tichej časti s orientaciou do zelene pri Vodárenskej veži.”
V polovici júla by mali byť dokončené vzorové ambulancie, spoločnosť plánuje deň otvorených dverí pre lekárov.
Prvé ordinácie začnú pravdepodobne fungovať už v septembri, poliklinika ako celok zrejme 1. januára 2011.

Business Centrum Aquapolis – Trnava

etrend.sk 29.7.2010
Zaradenie: TRENDreality

Text:

Business Centrum Aquapolis v Trnave je právoplatne skolaudované. Podľa prideleného súpisného čísla je adresa Piešťanská ul. 3 v Trnave. Prví nájomníci sa nasťahujú už začiatkom augusta. Kancelárske priestory, ako aj priestory ambulancií pre lekárov sú ešte stále k dispozícii pre nových záujemcov.
Business Centrum Aquapolis predstavuje v Trnave nový štandard v kancelárskych priestoroch, ktorý bol doteraz dostupný len vo veľkých business centrách v Bratislave, či Košiciach. Nájomníci tu nájdu všetko potrebné, čo moderné kancelárske priestory v súčasnosti poskytujú.
Budova je rozdelená na tri samostatné architektonicky prepojené bloky, označené ako A, B, C.
Každá časť má rôzny počet podlaží (časť A sedem a časti B a C päť podlaží) a každá zároveň disponuje dvoma vlastnými výťahmi pre 8 osôb, čo nepochybne prispieva ku komfortu ako nájomníkov, tak aj návštevníkov.
V budove je k dispozícii 12 200 m2 kancelárskych priestorov a ďalších 1 800 m2 je určených na obchodné prevádzky a služby.
Kancelárie budú plne prispôsobené požiadavkám nájomníkov. Či už vo veľkosti, delení priestorov, alebo vo vybavení. Klient od developera dostáva bonus na zariadenie a vybavenie kancelárií vo výške 250 € na m2.
Developer sa zároveň zdarma postará o kompletné presťahovanie všetkých budúcich nájomníkov. Pokiaľ sa pre sťahovanie do priestorov business centra Aquapolis rozhodnete, sťahovacia firma vám doručí na požiadanie dokonca farebne rozlíšené krabice s návodom ako sa čo najprehľadnejšie zbaliť, vy sa zbalíte a o ostatné sa už postará sťahovacia firma a developer.
Okrem kancelárskych častí ponúka business centrum Aquapolis aj samostatnú časť vyhradenú pre polikliniku a lekárske ambulancie. Dve podlažia v tejto časti má prenajaté medicínske centrum Reimanos, ostatné priestory sú pripravené pre súkromné ambulancie všeobecných a odborných lekárov. Ambulancie budú plne prispôsobené požiadavkám lekárov. Rovnako ako pri kancelárskych priestoroch aj lekári dostanú príspevok 250 € na m2 na dozariaďovanie priestoru a možnosť presťahovania zdarma. Výška nájmu na 1 m2 je 9, 90 €. Pri kontrakte na 5 a viac rokov získate dokonca polročné oslobodenie od platenia nájmu.
Priestory komplexu poskytnú prvotriedne služby od 24-hodinového servisu, ktorý zahŕňa profesionálnu strážnu službu, kontrolovaný prístup do budovy až po elektronicky kontrolovaný protipožiarny systém. V prízemných častiach budú situované reštaurácie, kaviareň ako aj obchodná galéria, kde je banka, pekáreň, kvetinárstvo, novinová služba.
Komfort pre nájomníkov, ale aj návštevníkov business centra Aquapolis poskytuje aj bezproblémové parkovanie. Pod celým komplexom sa nachádzajú dvojpodlažné garáže s parkovacími miestami pre 250 áut. Ďalších 26 parkovacích miest bude na parkovisku pred komplexom. V budove je pre motoristov zabezpečená prevádzka ručného umývania vozidiel, či výmena pneumatík.
Dňa 31.7. 2010 od 10.00 do 16.00 sa uskutoční deň otvorených dverí, kde sa o prenájme kancelárií, či ambulancií dozviete viac.
Viac informácií nájdete aj na www.aquapolis.sk
Alebo u poradcov pre kancelárske priestory:
Jana Žáková – 0911 340 059 zakova@aquapolis.sk
Miroslav Pavlík – 0911 840 059 pavlik@aquapolis.sk
A poradcu pre polikliniku:
Vojtech Stanislavský – 0918 444 379 stanislavsky@aquapolis.sk
Investorom a vlastníkom projektu je spoločnosť:
PRODEAL, a.s.
Továrenska 10, 811 09 Bratislava
Developerom je:
Tatra Residence, s.r.o.
Hodžovo námestie 3, 811 06 Bratislava
Spoločnosť Tatra Residence, s.r.o. realizovala napríklad projekty:
1) Tatra Panónia (Bratislava Petržalka)
Projekt realizovaný v období 1/2006-7/2007 (19 mesiacov). Kolaudácia v 11/2007.
2) Tatra City (Bratislava Petržalka)
Začiatok výstavby máj 2007
Koniec výstavby apríl 2009
Právoplatné kolaudačné rozhodnutie 25.5.2009
Celková hrubá podlahová plocha admin. budovy: 15.801 m2
Celková hrubá podlahová plocha bytového domu: 19.364 m2
Z viacerých rozpracovanýcj projektov sú to hlavne projekty:
1) Obchodné centrum Glavica – Devínska Nová Ves
Predpokladaný začiatok výstavby: september 2009
Predpokladaný koniec výstavby: október 2010
Celková hrubá podlahová plocha: 14.717 m2
2) Dunajská ulica (Bratislava – Staré mesto) – polyfunkčný objekt
Predpokladaný začiatok výstavby: september 2009
Predpokladaný koniec výstavby: apríl 2011
Stavbu financuje Tatra banka.

O priestory v Aquapolise prejavil záujem aj onkológ či neurológ

sme.sk 6.8.2010
Zaradenie: Trnava – Spravodajstvo
Link: http://s.sme.sk/r-rss/5494965/trnava.sme.sk/o-priestory-v-aquapolise-prejavil-zaujem-aj-onkolog-ci-neurolog.html
Text:
TRNAVA. Zrejme najneskôr v októbri začnú ordinovať prví lekári v novej poliklinike v Business centre Aquapolis. Popri Medicínskom centre Reimanus, ktoré bude hlavným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, záujem prejavili aj individuálni klienti. „Traja lekari prvého kontaktu pre dospelých, diabetológ, gastroenterológ, neurológ a dokonca onkológ,” vymenúva Pavol Brúnai, projektový manažér developerskej spoločnosti Tatra Residence. Najbližšie dni sa majú podpisovať zmluvy.
Čo sa týka Reimanusu, predbežne je známe, že tu okrem iného otvoria aj očnú, ortopedickú a ambulanciu prvého kontaktu. Developerská spoločnosť aktuálne rokuje aj s prevádzkovateľom rehabilitácie v spojitosti s neurologickou ambulanciou.
Obchodné priestory Aquapolisu sú podľa informácií Brúnaia aktuálne zazmluvnené na 76 a poliklinika na 37 percent.
Aquapolise budú okrem ambulancií sídliť aj dve banky, reštaurácie, kaviareň, pekáreň či poisťovňa. Na prvom poschodí vznikne prevádzka fitness, zo služieb masáže, kozmetika, nechtový dizajn, detsky kútik.