Články 2006|Articles 2006

Zoznam všetkých článkov a príspevkov z medií za rok 2006

V Trnave čoskoro prvé biznis centrá

HN 12.9.2006
Autor: TASR
Strana: 23
Zaradenie: Príloha – Office Nový fenomén do stavebného rozvoja Trnavy prinesú v blízkej budúcnosti biznis centrá. V súčasnosti sa pripravuje v meste výstavba prvých dvoch.
Pri trnavskom Tescu, ktoré je v súčasnosti v poslednej fáze dostavby a jeho predajná plocha sa zväčší takmer o polovicu, má do polovice roka 2008 vyrásť Karavela -administratívne centrum s 22-tisíc štvorcovými metrami plochy. Okrem kancelárskych priestorov pre firmy v ňom bude kongresová hala s kapacitou 400 miest, luxusná i samoobslužná reštaurácia, wellnes centrum a ďalšie služby. S investíciou asi 500 miliónov Sk počíta pri realizácii Karavela, a. s., so sídlom v Bratislave.
Druhé zamýšľané biznis centrum by malo byť čoskoro v tesnej blízkosti PSA Peugeot Citroën. Za myšlienkou stojí írska spoločnosť Parker Green International, ktorá už má vo vlastníctve vyše 13-hektárový pozemok. Na ňom bude stáť hotel s 259 izbami, kino, centrum na zábavu a oddych, počíta aj so 67-tisíc m2 predajnej plochy. Začiatok výstavby je určený na rok 2007.